Facet vs. hobby

Dużo kobiet po związaniu się z facetem mówi o tym, że nie mają już czasu dla siebie, wszystko się zmieniło i nie jest tak jak było będąc singielką. Nie ma czasu na swoje pasje, bo wolny czas spędzają wyłącznie ze swoją połówką.

Czytałyście może książkę pt.  „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” ? Autorka książki porusza w swoim poradniku wiele zagadnień na temat relacji damsko-męskiej, ale jeden wątek zwrócił mi szczególną uwagę, z którym zgadzam się całkowicie. Mówi w skrócie o tym, że kobieta musi mieć czas dla siebie, czas na swoje hobby. To daje nam  „upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu”, a mianowicie:

  1. Kobieta spełnia się, poświęca sobie czas, jest szczęśliwa, odpoczywa i relaksuje się (nawet jeśli jej hobby jest wyczerpujący sport) – same pozytywy!
  2. Facet będzie „gonił za króliczkiem” jeśli tylko poczuje, że kobieta nie daje mu swojego całego wolnego czasu. Będzie cały czas zdobywał kobietę.
  3. Faceci  uwielbiają kobiety, które mają swoje zainteresowania, bo wtedy kobieta wydaje im się dużo bardziej interesująca niż przeciętna kura domowa w kapciach przed telewizorem. Szczęśliwa, spełniona kobieta to atrakcyjna kobieta.

Warto przeczytać tę książkę chociażby po to by dokładnie zrozumieć myślenie mężczyzn na wielu płaszczyznach. Ale wracając do tematu…

Doskonale wiemy z jakim stereotypem spotykamy się na temat dzisiejszej matki polki. To kobieta, która potrafi jedną ręką mieszać zupę, drugą trzymać telefon i plotkować z przyjaciółką mając baczne oko na bawiące się dzieci.

Na nasze szczęście dzisiejsze czasy są o tyle łatwiejsze niż kiedyś,  że kobiecie łatwiej  zorganizować sobie wolny czas. Pralki z suszarkami, piekarniki na smartfona, internet, zakupy w sieci.  To wszystko ułatwia nam codzienne życie. Warto, więc zorganizować sobie plan dnia tak, by móc znaleźć czas dla faceta, dziecka oraz dla siebie. A może przede wszystkim dla siebie?

Błędem jest to by oddawać się w całości swojemu „Panu i władcy”, ale również błędem jest zaniedbywanie ukochanej osoby. Trzeba znaleźć odpowiednie proporcje.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie takiego samego hobby jak partner. Wyobraźcie sobie wspólne chwile na spędzaniu tego co lubicie np. na wspólnym wędkowaniu czy w siłowni. Idealnie! Zdarza się to jednak stosunkowo rzadko.

Najważniejsze by mężczyzna akceptował nasze zainteresowania, wspierał nas w tym co robimy oraz był ciekawy naszych postępów.

Jeśli facet nie spełnia się w tej roli, a wręcz zniechęca nas do dalszego rozwoju to  warto się zastanowić czy jest nas wart, czy to jest ten właściwy. Nie można pozwolić na to, by nawet najbardziej kochający facet demotywował nas w każdym calu, wypominając w kłótni chwile, które spędziłyśmy same. Powinien akceptować to co robimy, cieszyć się naszym szczęściem. Pamiętajmy o tym, że spędzanie czasu osobno pozwoli nam również na docenianie wspólnych chwil, podsunie nowe tematy do rozmowy oraz  pogłębi się nasza więź z partnerem.

Jeśli nasz mężczyzna chce zaszczepić w nas zainteresowanie jego pasją to spróbujmy tego! Nie zamykajmy się na nowe wyzwania.

Zobaczysz co najmniej uśmiech na jego twarzy, a nie masz przecież nic do stracenia. Nie neguj jego pomysłów. Próbujcie razem nowych rzeczy. Można interesować się wieloma rzeczami, rozwijać w wielu kierunkach i nigdy nie zamykajmy się wokół jednego hobby, a już tym bardziej nie mówmy głośno o tym, że nasze hobby jest bardziej interesujące niż jego. Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy czas wolny, czas dla siebie.

Bądźmy otwarci na świat, na życie. Razem i osobno.

 

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz