Gdy pada deszcz…

Zwlekałam z napisaniem tego wpisu. No, ale czasem jest tak, że coś lub ktoś pokrzyżuje nam plany. W tym przypadku jest to pogoda. Wieczne wichury i deszcze.

Powiecie czemu pogoda ma mi popsuć szyki, skoro siedzę w domu z laptopem na kolanach. A no właśnie, bo następny wpis miał być o mojej kolejnej pasji: rowerze. Chciałam nawet zdać wam relację z jazdy, popstrykać fotki, a może nawet trochę zmotywować do ruchu. Niestety nie można przez pogodę wyjść z domu tak, żeby głowy nie urwało.

Skoro już nie da się wyjść, trzeba znaleźć sobie zajęcie w domu. Może właśnie w kuchni, gdzie rozgrzany piekarnik albo pachnąc bułeczki rozgrzeją również nasz depresyjny nastrój.

Dzisiaj postanowiłam, że nie będę dłużej czekać aż pogoda się poprawi, bo lato już nie wróci i te jesienne dni (nawet cieplejsze) będą coraz krótsze. Trudno, nie warto złościć się na niepogodę.

Mam dzisiaj dzień wolny, więc rano jak już zaprowadziłam młodego do przedszkola to posprzątałam, poprałam, kupiłam drożdże, nutellę i upiekę rogaliki po obiedzie! Wieczorem będą jak znalazł do ciepłej herbatki podczas gry w karty.

Tak naprawdę to chyba właśnie w domu wykonujemy najwięcej zajęć. Wiadomo, że większość to obowiązki jak sprzątanie, ale nawet obowiązki albo przyziemne czynności można wykonywać z uśmiechem na ustach. I proste pieczenie rogalików zamienić w zabawę.

Wystarczy dodać jeden element, który nie kojarzymy podczas rutynowych czynności.

Ja założę fartuch (którego na co dzień nie zakładam) zaparzę sobie zieloną herbatkę (której podczas pieczenia nie pijam) i razem z młodym poszalejemy w kuchni. Nie będę patrzeć na zegarek, nie będę patrzeć na bałagan. Zrobimy sobie odlotowe jedzonko, a później je wszamamy. Ważne, że razem. Nie będziemy się poganiać, nie ma też potrzeby przejmować się błahymi sprawami.

I tu jest ukryty sens cieszenia się z życia i prostego spędzania czasu. A teraz zmykam rozgrzewać piekarnik!

 

Pamiętaj: Dużo spokoju, brak pośpiechu, dokładność i zaangażowanie.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz