Droga do spełnienia

W życiu każdej kobiety nadchodzi taki moment kiedy przystaje na chwilę by zastanowić się czy czuje się spełniona, czy zrobiła wszystko o czym zawsze marzyła.

Najczęściej jest tak, że to właśnie moment przekroczenia magicznej 30stki sprzyja ku temu, a dzieje się to z kilku przykładowych powodów:

1. jesteśmy już psychicznie dojrzałe

2. czujemy upływ czasu, a więc i lekką panikę

3. mamy już dosyć unormowane życie

Czas w końcu pomyśleć tylko o sobie bez poczucia winy.

Uważam, że kobieta, która nie ma żadnych zainteresowań, pasji – nie jest zainteresowana swoim życiem, nie jest ciekawa świata. Jest pogrążona w rutynie dnia codziennego a zarazem lenistwie nierzadko powtarzając:

Życie jest bez sensu!

Nieprawda. Życie ma sens, jeśli my nadajemy temu sens robiąc to co kochamy. Jasne, że istnieją nieprzyjemne obowiązki, które musimy wykonać jak np. mycie naczyń czy odkurzanie ale praca uczy nas m.in cierpliwości oraz wyzwala kreatywność.

Kreatywność jest ważna. To dzięki niej wpadłam na pomysł pisania bloga by pomóc innym kobietom m.in w rozwijaniu siebie, swoich pasji, zainteresowań.

Jak odnaleźć hobby, które nas całkowicie pochłonie dając radość bez poczucia winy, że tracę tylko czas?

hobby

Spójrz na obrazek i zastanów się czy spośród tych przykładowych symboli zainteresowań jest coś czym mogłabyś zaciekawić się na dłużej? Pamiętaj, że lista zamiłowań jest o wiele dłuższa. Czasem dla osoby trzeciej nasze hobby może być niezrozumiałe, dziwne. A czasem jest tak, że to właśnie my tworzymy nowe, oryginalne hobby zarażając swoją pasją innych.

Ważne, że to czym TY się zainteresujesz  ma sprawiać radochę TOBIE, niekoniecznie innym.

Żeby odnaleźć SWOJE hobby najprostszym rozwiązaniem jest podobne zadanie do tego z obrazkiem. Wymieniaj w głowie listę zainteresowań (możesz googlować 😉 ) zadając sobie pytania:

Czy to jest to co mogłoby mnie pochłonąć, rozwijać i dać szczęście?

Czy mam na to czas?

Czy mam na to pieniądze?

Jeśli zatrzymałaś się przy którymś z wymienianych zamiłowań i odpowiedziałaś chociażby:

Możeee… No nie wiem…

Brawo! Zrobiłaś pierwszy krok! Czas zacząć działać i sprawdzić czy Cię to pochłonie bez reszty.

Jak zacząć przygodę ze swoją pasją?

Przede wszystkim rusz się z kanapy! Hobby wiąże się w jakimś stopniu z pieniędzmi ale nie musisz od razu inwestować kupę forsy. Jeśli lubisz czytać, nie musisz kupować tony książek tylko początkowo wypożyczać i sprawdzać jaka tematyka jest Tobie najbliższa. Jeśli lubisz jeździć na rowerze nie musisz od razu kupować roweru za kilka wypłat.

Najpierw sprawdź czy to Cię rajcuje!

Niekiedy potrzeba inwestycji, ale jeśli nie trafimy w to co nam się podoba to nie ubolewajmy nad stratą kasy. Traktujmy to jak przygodę! I próbujmy dalej! W końcu natrafimy na takie hobby, które pochłonie nas bez reszty.  A jeśli już nas pochłonie to nie tylko zacznie nam sprawiać to przyjemność, ale zacznie nas to ulepszać. Będziemy w tym naprawdę dobrzy! 

Warto wspomnieć, że sporo osób czerpie korzyści materialne dzięki własnej pasji, dzięki temu, że są w czymś dobrzy, ale ja odradzam wyboru hobby pod względem zarobkowym. Hobby ma sprawiać radość, poczucie spełnienia, a dopiero potem wynikiem „ubocznym”mogą być z tego korzyści materialne.

kiedy zająć się swoim nowym hobby?

Najlepiej od razu 😉

Opowiem na swoim przykładzie jak blogowanie (jedno z wielu moich zainteresowań, o których na pewno opowiem) postanowiłam spróbować i wdrożyć w życie.

Obudziłam się rano, dosyć świeżo po swoich 30tych urodzinach i stwierdziłam, że nie czuję się spełniona. Jestem rozwódką z dzieckiem, mam dobrą pracę, dbam o siebie, dbam o innych, ale czułam, że chcę robić więcej i więcej. Czułam, że mam niespożyte pokłady energii. Nie chciałam popadać w monotonię, chciałam poczuć, że żyję.

Leżałam tak długo i rozmyślałam (tak jak radziłam Wam): taniec…niee, siatkowka… nie…zdobienie tortów nie…zaczęłam googlowac natrafiając na znaną nastolatkom stronę www.zapytaj.pl

Tam dziewczyna szczegółowo opisała  co można robić w wolnym czasie… Może dziecinne, ale… wtedy jak grom z jasnego nieba, jak zapalona żarówka nad głową w kreskówkach usłyszałam chór anieli: BLOG!

Tego samego dnia miałam wykupioną domenę i głowę pełną pomysłów!

Nie robię tego dla popularności, nawet nie wiem czy ktoś to czyta , ale wiecie co? To sprawia mi radość.

Jestem tu dla Was i po to by pomóc Wam podnieść się z tej kanapy 🙂

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz